Suradnja eNVy rooma i studenata TTF-a # projekt eNVision otvara prostor učenju o OBLIKOVANJU, REALIZACIJI I REINTERPRETACIJI IDEJE

    eNVy room revija, powered by OMODA & JAECOO, održat će se 11. rujna u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu, gdje će brend predstaviti novu kolekciju. Program uključuje i projekt eNVision, izložbu realiziranu u suradnji s Tekstilno-tehnološkim fakultetom i prof. art. dr. sc. Jasminkom Končić.

    08 Kimi Bičanić

    Kimi Bičanić

    “Moda je uvijek dijalog između prošlosti i budućnosti, iskustva i novih ideja. Zato nam je važno otvoriti vlastiti svijet mladima i vidjeti kako ga oni mogu preoblikovati na svoj način,” poručuju dizajneri Nikica Ivančević i Vjeko Franetović, osnivači eNVy rooma. Studentima je povjeren zadatak koji traži i promišljenost i hrabrost: odabrati bilo koji model iz bogatog bridal opusa eNVy rooma, haljine koje su obilježile stvaralaštvo brenda i postale sinonim njegove estetike i iz njega izvući vlastitu priču, dodali su.

    U sklopu projekta eNVision svoje će radove predstaviti studenti: Ana Piplica, Doris Lenarčić, Patricija Brnin, Chiara Gatti, Dario Benički, Ira Kosmačin, Marija Maros, Kimi Bičanić, Aurora Hercigonja i Amanda Berišaj.

    01 Ana Piplica

    Ana Piplica

    Projekt naglašava važnost suradnje etabliranih dizajnera i studenata: riječ je o susretu iskustva i novih ideja, koji mladima omogućuje da ne ostanu samo u teorijskom okviru, nego da iz prve ruke iskuse kako izgleda dizajnerski rad u realnom sektoru. Kroz rad s arhivskim vjenčanicama eNVy rooma studenti se upoznaju s procesima krojenja, odabirom i tretmanom materijala te oblikovanjem siluete, ali pritom imaju slobodu razviti vlastitu interpretaciju i istražiti modnu ideju na svoj način.

    Polazište svakog rada bila je prepoznatljiva eNVy room haljina, a putovi reinterpretacije vodili su u različitim smjerovima: od istraživanja arhitektonike kroja do fluidnosti materijala, od detalja pretvorenog u novu formu do emocije prenesene u ready-to-wear komad ili u avangardnu igru volumena. Rezultat je kolekcija radova koja ne imitira, već prevodi rukopis brenda na jezik nove generacije – pokazujući kako se estetika može razvijati, mijenjati i trajati.

    Manifattura Bvlgari @ VALENZA # najveći svjetski pogon za izradu dragocjenog nakita pod jednim imenom + škola nakita

    Izložba pritom studentima daje vidljivost izvan akademskog okvira: njihovi radovi izlaze iz učionica i ulaze u muzejski prostor, gdje ih promatra publika, mediji i modna industrija. Na taj način eNVision ima dvostruku snagu, pokazuje vitalnost arhive eNVy rooma, ali i otvara prostor za njezine nove interpretacije.

    Dizajnerski dvojac eNVy room, koji čine Nikica Ivančević i Vjeko Franetović, na hrvatskoj je modnoj sceni prisutan već više od 20 godina. Brend je izgradio prepoznatljiv identitet kroz sofisticirane vjenčanice, ženstvene siluete i krojeve s dozom glamura, a njihov rukopis obilježila je kombinacija klasične elegancije i suvremenih modnih tendencija. Upravo kroz ovakve projekte Ivančević i Franetović pokazuju koliko je za njih važno da moda ostane prostor stalnog dijaloga i kreativne razmjene.

    02 Doris Lenarčić

    Doris Lenarčić

    03 Patricija Brnin

    Patricija Brnin

    04 Chiara Gatti

    Chiara Gatti

    05 Dario Benički

    Dario Benički

    06 Ira Kosmačin

    Ira Kosmačin

    07 Marija Maros

    Marija Maros

    09 Aurora Hercigonja

    Aurora Hercigonja

    10 Amanda Berišaj

    Amanda Berišaj

     

    RAW JEWELS # autorica MIRJAM KRAJINA oblikuje estetiku kontrasta u znaku bisera i vulkanske lave

    "Dior, Enchanting Gardens" @ Musée Christian Dior # Kako je strast prema cvijeću utjecala na njegov rad, projekt u njegovoj rodnoj kući u Normandiji