ALDEBARAN je novi parfem iz niche kolekcije francuske parfemske kuće Marc-Antoine Barrois, poznate po elegantnim, snažno izraženim i emotivnim kompozicijama. Riječ je o soliflornom mirisu – posveti tuberozi – interpretiranoj na suvremen, pročišćen način.
Miris otvara crni papar, koji unosi začinjenu energiju i budi osjetila. Srce čini kombinacija magnolije i ruže, koja ostavlja svijetao i prozračan cvjetni trag. Bazu zaokružuju ambroks, bijeli mošus i sandalovina, stvarajući puderastu, senzualnu završnicu.
ALDEBARAN se naziva po jednoj od najsvjetlijih zvijezda na nebu, a simbolički predstavlja unutarnje svjetlo i nadu. Tvorci mirisa – dizajner Marc-Antoine Barrois i parfumer Quentin Bisch – stvorili su kompoziciju koja odiše jednostavnošću, ali i izraženim karakterom. Parfem spaja svjetlo i sjenu, nježnost i snagu, stvarajući optimističnu i suvremenu olfaktivnu priču.
Za premijeru mirisa tijekom Milan Design Weeka (7. – 13. travnja 2025.), Barrois je osmislio imerzivnu instalaciju u suradnji s umjetnikom Antoineom Bouillotom. Instalacija vodi posjetitelje kroz tamnu šumu do proplanka obasjanog mjesečinom, gdje se otkriva ljepota tuberoze.
Parfem dolazi u minimalističkom, održivom pakiranju bez celofana i nepotrebnih dodataka, uz ambalažu pogodnu za reciklažu.
Kao i svi mirisi kuće Barrois, ALDEBARAN je u cijelosti proizveden u Francuskoj, bez bojila, konzervansa i UV filtera, a brend aktivno podupire društveno odgovorne inicijative.
Mirisne note:
gornje note: crni papar
srce: magnolija, ruža
baza: ambroks, bijeli mošus, sandalovina
Marc-Antoine Barrois
Nakon deset godina iskustva u svijetu haute couturea, gdje je surađivao s Dominiqueom Siropom i Jean-Paulom Gaultierom, Marc-Antoine Barrois osnovao je vlastitu modnu kuću – neovisni prostor u kojem njegova kreativnost dolazi do izražaja kroz stvaranje iznimnih odjevnih komada po mjeri. Od 2016. godine svoj je umjetnički svijet proširio i na područje visoke parfumerije, u suradnji s prijateljem i parfumerom Quentinom Bischom.