Jeste li čuli za Naturu Sibericu?

    Radi se o prvoj ruskoj liniji prirodne kozmetike na našem tržištu. - Njezina su posebnost adaptogene sibirske samonikle ljekovite biljke, te recepture koje su se koristile još u drevnoj ruskoj tradiciji - objavio je Bio&Bio. - Spomenute biljke posjeduju sposobnost prilagođavanja pa pomažu koži da se prilagodi raznim vremenskim uvjetima, a u stanju su revitalizirati i usporiti starenje kože. U Sibiru biljke ručno beru i prikupljaju lokalna sibirska plemena, a tvrtka Natura Siberica aktivno sudjeluje u očuvanju njihove tradicije. Čistoću sastojaka jamče europski certifikati ECO BIO, ECOCERT i ICEA - .

     

    4444

    Pjena za kupanje novorođenčadi s organskim ekstraktima čička i koprive dobila je zlatne nagrade na sajmu Natural Products 2013., a brand Natura Siberica 2012. godine proglašen je najboljom organskom zelenom kozmetikom na Međunarodnom sajmu kozmetike Cosmoprof u Bolonji. Uz proizvode za njegu tijela, lica i kose tu su i anti-age proizvodi te preparati za njegu beba. Natura Siberica, u želji da svoje proizvode učini pristupačnima što većem broju potrošača, posebnu pažnju usmjerava na dobar omjer cijene i kvalitete - . Ove proizvode potražite u Bio&bio trgovinama, ljekarnama i specijaliziranim trgovinama.

    Jedinstvenu prirodu Sibira karakteriziraju složeni klimatski uvjeti: izrazite temperaturne razlike, hladne zime (temperature znaju pasti i na -57°C), vruća ljeta (do 35°C) i snažni vjetrovi. Samoniklo bilje, koje se prilagodilo konstantnoj borbi za opstanak u tako surovoj klimi, ima moćan životni potencijal. Uz navedene, vrlo važnu ulogu u kozmetici imaju i ostale biljke tog područja poput sibirskog patuljastog bora, snježne kladonije i vučjeg trna. Da bi preživjele ekstremne klimatske uvjete, sibirske biljke i ljekovite trave sintetiziraju aktivne supstancije s iznimno snažnim zaštitnim djelovanjem, te imaju fantastične antioksidativne značajke.

     

     3

     

    Jedinstvena baza Natura Siberica preparata
    Bazne komponente preparata temeljene su na ulju sibirskog bora i vučjeg trna. Kombinacijom snage i moći ovih biljaka s vodećim znanstvenim istraživanjima, Natura Siberica je kreirala jedinstvenu bazu svih svojih proizvoda, koja je ne samo odgovarajuća za kožu, već također pojačava efekt svih ostalih aktivnih komponenata. Kroz dug i pažljiv proces obrade borovih sjemenki i vučjeg trna, stručnjaci proizvode ulje bora poligliceril-6-ester i borov betain te Hippophae Rhamnoidopropyl betain kao bazu za šampone. Kako bi omogućili da živa energija iz biljke utječe na ljepotu, stručnjaci koriste najmodernije tehnologije, kontroliraju sve dijelove proizvodnje i minimiziraju upotrebu umjetnih sastojaka.

    O biljkama koje se nalaze u sastavu proizvoda:
    Rhodiola rosea jedna je od najučinkovitijih biljaka za usporavanje starenja, smanjenje bora te obnavljanje elastičnosti i tonusa kože. Pomaže kod natečenosti kože (izraženi podočnjaci, slabo prokrvljena koža te koža pušača) kao i protiv proširenih pora i akni te štiti kožu od pothlađivanja, ali ne širi krvne žile što ju čini esencijalnom zaštitom od pothlađivanja kože lica. To je vrlo važno tijekom zime, posebice onima koji puno borave na otvorenom ili vole zimske sportove. Od milja ju nazivaju „najbolje čuvanom ruskom tajnom za dugovječnost“. Dr. Howard Peiper nazvao ju je najbolje skrivenom ruskom tajnom za održanje zdravlja i dugovječnosti.

     1111



    Sibirski ginseng posjeduje veliki raspon ljekovitih učinaka uvjetovanih vrstom i kompleksnošću aktivnih tvari specifičnih samo za ovu vrstu ginsenga, te sadrži do 30% više aktivnih komponenata od bilo koje druge vrste. Uz blagotvoran utjecaj na metabolizam proteina, masti i ugljikohidrata, regulira neuravnotežena stanja kože, te pomaže pri obnovi stanica epidermisa. Harmonizira količinu vlage u koži, te ju štiti od dehidracije i potiče cirkulaciju, a vrlo je učinkovit i za tretman blijede, zrele i osjetljive kože. Ginseng je kod nas već dobro poznat kao odlična pomoć za poboljšanje općeg stanja organizma, jačanje apetita i mentalne aktivnosti. Dokazano je njegovo sjajno djelovanje na kondiciju, te ga koriste vrhunski sportaši. Regulira neuravnotežena stanja kože te pomaže pri obnovi stanica epidermisa. Spada u skupinu preparata koji imaju pomlađujuće djelovanje te je prirodni afrodizijak. 


    Schisandra chinensis je sibirska biljka čiji je plod nalik trešnjama naveliko hvaljen zbog svojih ljekovitih svojstava što ju čini jednim od najpoznatijih adaptogena na svijetu. Iznimno je bogata vitaminom E, vitaminom C, mineralima i eteričnim uljima koji su odlični za kožu i kosu. U proizvodima za njegu kože (maske, kreme, tonici) Schisandra potiče zaštitne funkcije kože, smiruje iritacije i upalne procese. Koristi se i za izradu šampona i proizvoda za njegu vlasišta jer osnažuje korijen kose, stimulira njezin rast, te poboljšava kvalitetu vlasi.

     

    2222 cr


    Mandžurijska aralija (Aralia Mandshurica) dobro je poznata u alternativnoj medicini. Pomaže u borbi s iscrpljenosti, glavoboljama, depresijom i stresom. Istraživanja dokazuju učinak ove biljke na regulaciju rada srca i obnavljanje tkiva nakon radijacije. Vrlo je važan utjecaj aralije i na smanjenje masnog tkiva te postizanja optimalne tjelesne mase. Također se koristi i za detoksikaciju. U kozmetici, aralija je važna za toniziranje, posebno u proizvodima za zrelu kožu. Ekstrakt mandžurijske aralije štiti kožu od klimatskih uvjeta, potiče cirkulaciju, te oživljava i energizira kožu.   


    Patuljasti cedar (lat. Pinus pumila) jedna je od najsnažnijih biljaka tajge. Raste u uvjetima vječnog leda, na pustim, kamenim prostranstvima. Bogati aminokiselinama, nježno i dubinski čiste vlastište, te istodobno jačaju i obnavljaju oštećenu strukturu kose. Te aminokiseline također pružaju snažnu zaštitu u ekstremno hladnim uvjetima čineći vašu kosu mekom i sjajnom.


    Divlji vučji trn (lat. Hippophae rhamnoides) biljka je koja raste u tajgi i koja sadržavanajveću koncentraciju vitamina i polifenola u cijeloj sjevernoj hemisferi. Ima 15 puta više C vitamina od naranče. Predstavlja i drugi najbogatiji izvor E vitamina u cijelom kraljevstvu biljaka te s tim vitaminima duboko njeguje i revitalizira kožu. Divlji vučji trn također je bogat A i K vitaminima te esencijalnim masnim kiselinama uključujući omega 7, 3 i 6, odnosno hranjivim tvarima za kojima koža žudi.

     

    666 cr


    Nordijska kupina (lat. Rubus chamaemorus) koja može preživjeti temperature ispod -50° C, proizvodi dva puta više C vitamina od limuna. Ulje iz sjemenke nordijske kupine bogato je linoleinskom i alfa-linolenskom kiselinom kao i A i E vitaminima. Ono jača kožu, dubinski je hidratizira, sprječava starenje i, zahvaljujući svom antioksidativnom djelovanju, kožu štiti od hladnog i suhog zraka.


    Lišaj snježna kladonija (lat. Cledonia nivalis), zahvaljujući fascinantnoj snazi i vitalnosti, zadržava zelenu boju čak u najekstremnijim sibirskim zimama, kad se temperature spuštaju i do -50° C. Snježna kladonija sadržava jedinstvenu usninsku kiselinu koja čarobno djeluje na kožu, regenerirajući stanice kože i učinkovito usporavajući proces starenja.


    Limonnik Nanai (šizandra) sibirska je biljka penjačica. Njezini plodovi nalik na trešnje dobro su poznati po svojim ljekovitim svojstvima i upravo zahvaljujući njima ova je biljka jedna od najučinkovitijih adaptogenih biljaka na planetu. Lovci ruskog plemena Nanai tradicionalno su koristililimonnik (šizandru) kako bi poboljšali noćni vid, kao tonik i kao sredstvo za ublažavanje gladi, žeđi i umora. Limonnik Nanai bogat je E vitaminom, prirodnim vitaminom koji pozitivnoutječe na kožu i istodobnoantioksidansom s iscjeljujućim i zaštitnim djelovanjem. Ova je biljka također bogata C vitaminom, mineralima i eteričnim uljima.