Konačno je vrijeme godišnjih, a igre su sigurno jedan od zabavnijih načina za isključivanje mozga. Hm, možda ne i ova igra jer će vas često iživcirati, ali ćete se osjećati i kao da ste stvarno nešto postigli kad prođete nivo s kojim se gnjavite već par dana (bar u mom slučaju). Candy Crush Saga jedna je od najpopularnijih igara na svijetu koja autorima navodno zarađuje milijun dolara dnevno, a ja sam joj se dugo opirala. Naravno, kad jednom počneš, ne znaš stati!
Candy Crush je zapravo verzija puzzle igre u kojoj slažete slatkiše u razne kombinacije od tri, četiri ili pet komada i na svakom nivou vas čeka drugačiji zadatak – nekad treba uništiti žele, riješiti se trešanja i lješnjaka ili postići određen broj bodova tijekom kratkog vremena. Kad završite određeni broj nivoa, prelazite na nove nastavke – niti u jednoj igri nećete pronaći tako pomaknute prijevode nastavaka pa se u nekom trenutku možete zateći u Hramu od pudinga, na Karamelastim otocima ili u Slasnim nanosima.
U startu imate pet života koje ćete i zadržati ako redom prolazite nivoe. Kad ih potrošite, možete biti strpljivi i čekati pola sata koliko je potrebno da dobijete jedan novi život ili se povezati s Facebookom pa odmah možete krenuti žicati prijatelje nove živote. Kada prođete jedan segment igre s nekoliko nivoa, završavate nastavak i tu ste opet osuđeni na žicanje da biste mogli igrati dalje - trebate tri prijatelja koji će vam pomoći da otključate sljedeći nastavak. Da, ova igra lako može uzrokovati da vas neki prijatelji jednostavno maknu s Facebooka pa im nemojte slati bezbroj zahtjeva (bar se probajte suzdržati). Dobra ili loša vijest je da Candy Crush možete igrati na svom Androidu, iPhoneu ili Windows Phoneu, ali i na Facebooku ili na računalu pa ovisnici mogu nastaviti igrati na drugoj platformi kad potroše živote. Upozoravam, jako je zarazno!