Pharmacy to go! / mirisne formule za tijelo

    Ljeti smo često skloniji nekim laganijim mirisnim formulama, a na vrhuncu popularnosti ovih su dana mirisne vodice, hidrolati, ulja, emulzije, suha ulja, losioni, mlijeka, bazna ulja, toaletne vode za kožu tijela… koje sadrže prirodne aktivne sastojke. - Valja napomenuti da tijekom ljeta, uslijed znojenja i mogućih reakcija kože na kombinaciju sastojaka iz parfema i izloženosti kože sunčevim zrakama, klasičan parfem može izazvati iritacije i alergijske reakcije na koži - napominje magistra Božena Obradović iz Farmacije u Ilici 11, Zagreb. - Preporučuje se ne koristiti parfeme tijekom ljeta, barem tijekom dana, posebice ako imate osjetljivu kožu - .

    FARMACIA - koja mi je najbliža?

    PHTOGO MIRISNE3

    Alternativa parfemu
    Možete koristiti toaletne vodice za kožu na bazi voća i cvijeća: Caudalie Rose de vigne, Figue de vigne, Des Vignes, Lerb Goji, Lerb Fiore Del Onda, Lerb Rosa. Za one željne intenzivnijeg mirisa preporuka su parfemi za koje sa sigurnošću znamo da  nisu fotosenzibilni, kao što je na primjer Nuxe Prodigieux parfem.

    NUXE PARFEM



    Prednosti inovativnih i kvalitetnih mirisnih formula za njegu tijela
    Osim mirisa, ove formule ujedno njeguju, što još jedna njihova prednost. Nakon povratka s mora koža bi se mogla početi neugodno perutati i ljuštiti, posebno na mjestima na kojima ste eventualno imali opekline od sunca. Naravno, riječ je o koži cijelog tijela, a ne samo lica. Dakle, kada započnete s njegom kože, nemojte zaboraviti da pažnju zaslužuje svaki centimetar vašeg tijela.

    Kreme su estetski dopadljive što vidimo u tisućama godina evolucije kozmetike - danas postoji niz krema za njegu tijela, osobito onih koje donose ravnotežu između klasične fitoterapije i moderne kozmetologije.

    PHTOGO MIRISNE11 

    Podignite nivo vlažnosti kože tijela
    Kad koži nedostaje vlage gubi na debljini, postaje suha, boja joj je blijeda i vrlo je osjetljiva, a brže se stvaraju bore. Stoga se prije svega treba omogućiti svakodnevni odgovarajući dotok hranjivih i hidratantnih elemenata u epidermis koji će mu omogućiti da što duže održi elastičnost, prirodnu strukturu i bolje podnosi vanjske čimbenike kojima je svakodnevno izložen.

    PHTOGO MIRISNE1

    Sinergija ulja i vode
    Emulzija je sinergija dviju faza, vodene i uljne. Koža na površini ima veliki emulzijski sloj i zato nam većina krema odgovara, jer na neki način oponašaju taj prirodni sloj na koži. Emulzije su i spretnije za nanošenje – kremasta konzistencija ulja i mlijeka za kožu nedvojbeni je pobjednik u odnosu na ulja koja kapaju ili tonika koji se cijede niz kožu. Uglavnom ne ostavljaju masni film kao ulja, premda je to sve relativno i uvelike ovisi o recepturi i korištenim sastojcima. Čak i masnije emulzije su vlažne i hidratantne, pa su silno ugodne za kožu.

     PHTOGO MIRISNE2

    Primjena baznih ulja
    Hidratacija i reparirajući učinak se lako može postići primjenom baznih ulja:
    - badema,
    - makadamije,
    - argana (Oleotherapy argan h.t.)
    - lješnjaka  ukoliko se radi o izuzetno dehidriranoj koži.



    PHTOGO MIRISNE12

    Odlični losioni, kreme za tijelo, suha ulja…
    Ako vam nije potrebna intenzivna njega, predlažemo losione, kreme za tijelo, suha ulja… koja u svojoj osnovi kombiniraju hidratacijske učinke baznih ulja i drugih aktivnih kompleksa.

     PHTOGO MIRISNE16

     Koji biljni ekstrakti daju koži tijela antioksidativni i tonificirajući učinak?

    - Tratinčica uz ekstrakte končare i kamilice ima antioksidativni i zaštitni učinak pa s obzirom na ta svojstva, masažom s kremom takvog sastava, koži se pruža mekoća i elastičnost.
    - Uljni ekstrakt citrona bogat antioksidantima i esencijalnim masnim kiselinama vraća tonus koži i u tu svrhu ga je iskoristio Nuxe laboratorij u proizvodnji novog, 99% prirodnog preparata (Bio-Beauté gel/krema 24H) kombinirajući ga s destiliranom vodicom organske metvice koja osvježava tijelo. Tu je i hranjivo organsko ulje makadamije koje koža upija u roku od nekoliko sekundi, bez masnog traga. Biljni glicerin će zadržavati vodu u koži i spriječiti dehidraciju.
    - Ekstrakt lišća limete - sličan koncept ima i krema iz Lerbolario Frescaessenza linije koja sadrži  ekstrakte lišća limete, lišća i grančica limuna i ekstrakte kore ariša, za tonificiranu i baršunastu kožu. Uz to, krema je obogaćena vitaminom E koji je odličan prirodni antioksidans te laganim i nemasnim uljima šafranike, pistacije i tršlje koji hrane i najosjetljiviju kožu.
    - Polifenoli iz sjemenki grožđa u kombinaciji s ektraktom ginkga bilobe potiču mikrocirkulaciju, dok ulja sjemenki grožđa, boražine i sezama dubinski hrane kožu.
    - Ekstrakt lišća biljke Camellia sinensis i cvijeća biljne vrste Camellia japonica te ulje sjemenki naranče, zajedno s ekstraktima iz mesa, kore i lišća mandarine i korom gorke naranče efikasno i dugotrajno regeneriraju kožu.

    PHTOGO MIRISNE5


    Što su to hidrolati?
    Vrlo su popularni, a poznati su i kao cvjetne vodice. Produkt su destilacije, a možemo ih smatrati i nusproduktom u proizvodnji eteričnih ulja. Koristimo ih kao tonike za kožu, ali i kao supstancije za izradu krema, gelova i maski za lice.. 

    Postupak dobivanja mirisne vodice
    Sam postupak dobivanja mirisnih vodica temelji se na destilaciji eteričnih ulja pri čemu se vodena para hladi (kondenzira) zajedno s eteričnim uljem. Budući da se eterična ulja vrlo slabo tope u vodi, ostaju plivati na sloju vode koja je zasićena tvarima iz eteričnih ulja.

    Cvjetna vodica nije isto što i vodeni ekstrakt bilja, niti sadrži otopljeno eterično ulje, kao što se često misli.

     smilje bazno ulje hidrolati-900x900



    Cvjetne vodice imaju i ljekovita svojstva!
    Vodeni ekstrakti sadrže čitav niz topivih tvari (npr. flavonoide, sluzi…), a u hidrolatima toga nema. Upravo radi toga mirisna vodica, hidrolat ili cvjetna vodica, ima ljekovita svojstva. Vrlo je blaga, ne iritira kožu i neškodljiva je, u usporedbi s eteričnim uljima, pa je stoga vrlo cijenjena u kozmetici. Pritom je idealna za sve one koji vole sigurnije i manje iritativne pripravke.
    Medicinski najčešće korišteni hidrolat, ujedno i klinički ispitan, je hidrolat hamamelisa (Florihana Hamamelis).

     cajevac hidrolat-900x900


    Kako prepoznati kvalitetan hidrolat?
    Da bi se koristili za izradu kozmetičkih pripravaka, hidrolati moraju zadovoljiti određenu kvalitetu,
    - ne smiju sadržavati ni konzervanse ni alkohol,
    - izvor biljnih vrsta ima imati organski certifikat – biljke ne smiju sadržavati pesticide.



    kamilica hidrolat-600x600

    Pravilno čuvanje hidrolata
    1. Budući da ne sadrže konzervanse, nakon otvaranja hidrolat se preporučuje držati u hladnjaku.
    2. Potrebno je paziti da se hidrolati ne kontaminiraju, dakle, ne stavljati prste unutar boce, ne vraćati u boce neiskorišteni hidrolat i sl.

    3. U slučaju da se hidrolat zamuti, nastaje talog i neugodan miris.

    Hidrolat izaberite ovisno o stanju kože jer oni rješavaju niz problema.
    - Regeneracija kože: hamamelis, sjeme mrkve, gospina trava, smilje, lavanda.
    - Masna i mješovita koža: neroli, hamamelis, ružmarin verbenon, mirta cineol, različak.
    - Akne: čajevac, timijan kemotip linalol, različak, stolisnik.
    - Osjetljiva koža: njemačka i rimska kamilica, hamamelis, različak, matičnjak.
    - Atopija: hamamelis, njemačka i rimska kamilica, stolisnik, sjeme mrkve.
    - Zrela koža: bušin, smilje, ruža.

     

     PHTOGO MIRISNE4

    apivita body energy

    PHTOGO MIRISNE6PHTOGO MIRISNE15